Projekt aranżacji wnętrz mieszkania
Lokalizacja: Gdynia, I Armii Wojska Polskiego 7
Rok: 2013
Faza projektu: koncepcja konkursowa
Współpraca: Joanna ChrapkowskaProjekt otrzymał nagrodę WYRÓŻNIENIA w konkursie „Apartament gdyński”, który odbywał się w ramach III Weekendu Architektury w Gdyni. Praca wzięła również udział w wystawie pokonkursowej w gdyńskim Infoboxie.


Opis projektu:
"TO NIE BYŁ FILM" to apartament na wynajem, dedykowany uczestnikowi Festiwalu Filmowego w Gdyni. Podłużną formę mieszkania i niezbyt racjonalnie wykorzystaną przestrzeń przeorganizowałyśmy w myśl koncepcji planu otwartego, jaka cechowała architekturę gdyńskich kamienic przełomu lat 20. i 30. XX w., zachowując jedynie niezbędne przegrody.

Stylistycznie apartament nawiązuje do wnętrz polskich transatlantyków (m.in. MS Batory), harmonijnie połączonych z nowoczesną estetyką minimalizmu i stylu skandynawskiego. Stalowe konstrukcje, podtrzymujące reflektory i długie, ciężkie kotary zaadaptowano z przestrzeni kinowej i teatralnej. Użytkownik mieszkania, według zamysłu, ma poczuć klimat i charakter wydarzeń festiwalowych i aurę kina. Na regałach zgromadzono książki, opisujące historię kina oraz biografie reżyserów i aktorów. Dekorację wnętrza stanowią elementy scenografii, występujące w filmach festiwalowych.

Więcej informacji: www.weekendarchitektury.pl/apartament.html